T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

             


 Bizi Takip Edin:

       

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Bulunduğunuz Yer: Haberler

 Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL Kayseri’de Çeşitli Etkinliklere Katıldı (18.05.2013)
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL hayırseverlerimiz tarafından yaptırılan binaların temel atma, açılış ve protokol imza törenine katılarak, hayırseverlerimizi altın ve gümüş madalya ile ödüllendirdi.

Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesinde düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL, Sayın Hayrünnisa GÜL Hanımefendi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi EKER, Vali Orhan DÜZGÜN ve eşi E. Gül DÜZGÜN, Milletvekilleri Sadık YAKUT, Mustafa ELİTAŞ, Yaşar KARAYEL, Ahmet ÖKSÜZKAYA, Pelin GÜNDEŞ BAKIR ve İsmail TAMER, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet ÖZHASEKİ, üniversitelerin rektörleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Hayırseverler Mehmet ÖZBIYIK ve İbrahim GÖKNAR, Halit Abidin ÖZKAYA, Mustafa AKINCIOĞLU, Saffet ASLAN, Necati KURMEL, Memduh BOYDAK, Fevzi MERCAN'ın yaptıracağı binaların protokolleri imzalanırken, Betül Ziya EREN, Fevzi MERCAN, Mustafa KUMLU, Necati KURMEL, Hacı BOYDAK, Memduh BÜYÜKKILIÇ tarafından yapılan binalar, Aşı Geliştirme Merkezi, Ahmet ULUCAN, Ayhan UZANDAÇ, Ziya EREN, OSB tarafından yaptırılan Endüstriyel Tasarım Merkezi ve Süleyman ÇETİNSAYA Kültür Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi.

“ Türk Milleti Kadirşinastır”

Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL burada yaptığı kısa konuşmada şunları söyledi. Herkes madalyalarını takıp getirseydi ben yeni madalyaları takacak yer bulamazdım. Çok büyük yardım yaptınız, teşekkür ediyorum. Türk milleti kadirşinastır, kimse unutmaz. Sorumluluğunu en iyi şekilde bilir. Sizlerin gönüllü fedakarlıkları karşısında onlar çok daha fazla çalışacaktır. Bilim teknoloji ve buluşlar hediye edecektir. Bütün Hayırseverlerimize teşekkür ederim dedi.

Tören sonunda Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL Erciyes Üniversitesi'nde toplu açılış töreni ve üniversitelere destek veren hayırseverleri altın ve gümüş madalya ile ödüllendirdi.

“Fotoğraflarla Türk Basını” Konulu Fotoğraf Sergisi Açılışı

Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL, daha sonra Sabancı Kültür Sitesi'nde Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün “Fotoğraflarla Türk Basını” konulu, 50 fotoğraftan oluşan serginin açılışını yaptı ve sergiyi gezerek, sergilenen resimler hakkında bilgiler aldı.

“Geleneksel Gazetecilik Yarışması" Ödül Töreni

Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL Sabancı Kültür Sitesi'nde "Geleneksel Gazetecilik Yarışması”nın ödül töreninde fotoğraf dalında birinci olan Anadolu Ajansı (AA) Muhabiri Mustafa YILDIZ ile ikinciliğe layık görülen İhlas Haber Ajansı (İHA) Muhabiri Doğan BİLMEZ ve üçüncülüğü kazanan Doğan Haber Ajansı (DHA) Muhabiri Mükremin ÖKSİZGİL'e ödüllerini verdi.

Törende, AA Kayseri Bölge Müdürlüğünden Orhan CANBULATEL, haber, Hakan Can ŞAHİN görüntü kategorisinde birincilik ödüllerini aldı.

“Genkök ve Kök Hücre Merkezi”ni Ziyaret

Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL, Erciyes Üniversitesi bünyesindeki Türkiye'nin en büyük Genkök ve Kök Hücre Merkezinde kalıtımsal hastalıklara karşı tedavi amaçlı hücre üretimi denemesi yapılan Genom'da incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgiler aldı.

“47. Cumhurbaşkanlığı Kupası Engel Atlama Yarışmaları”

İlimizde düzenlenen 47. Cumhurbaşkanlığı Kupası Engel Atlama Yarışmalarında dereceye girenlere Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL tarafından ödülleri verildi.

Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL, Balistik isimli atıyla yarışı kazanan Sencer CAN, ikinci Sencer HORASAN, üçüncü Hülki KARAGÜLLE, dördüncü Hasan ŞENTÜRK ve beşinci Hüsnü DİNÇ'e plaket ve ödüllerini verdi.

“Atıksu Arıtma Tesisleri’nin Açılışı”

Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL, KOSB Atıksu Arıtma Tesisleri’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesis sayısının 900’e yaklaştı. Bunların içinde sadece Kayseri’ye değil Türkiye’ye ve Dünya’ya hitap eden fabrikalar var. Bu kadar büyük bir endüstri bölgesinin çevre duyarlılığı kaçınılmazdır. Tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL, konuşmasının ardından tesislerde incelemelerde bulundu ve ardından Türk Standartları Enstitüsü tarafından yaptırılan Entegre Deney Laboratuvarı ile Ommer Otel’in açılış törenlerine de katıldı.

“Kayseri Organize Sanayi Bölgesi 11. Olağan Genel Kurulu yapıldı”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner YILDIZ burada yaptığı konuşmada büyüyen Türkiye’nin küçülen Kayseri’si olmaz. Kayseri dinamik bir şehirdir dedi. Kayseri'nin her şeyden önce bir sanayi şehri olarak bilindiğine dikkati çeken Yıldız, Türkiye nasıl dünyanın ortalama büyüme hızlarından daha hızlı büyüyorsa, Kayseri'ye düşen görev de Türkiye'nin büyüme hızlarından daha hızlı büyümektir. Omuzlarında hissettiği sorumluluk bunu gerektiriyor. Bizim daha gayretli ve daha dinamik bir şekilde çalışarak teknolojik ürünler üretmemiz gerekir dedi.

Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL Genel Kurulda yaptığı konuşmada Organize Sanayi Bölgesi'nin, en çok ilgilendiği, takip ettiği ve dolayısıyla Kayseri'nin en çok gurur duyduğu alanı olduğunu belirterek Kayseri'yi Kayseri yapan birçok nitelikler var ama bunlardan birisi de sanayisi ve dolayısıyla Organize Sanayi Bölgesi. Sizin üretimleriniz artık Türkiye’yi aştı. Uluslararası, global piyasalara hitap eden ürünler üreten şirketleriniz var. Dünya pazarında ihalelere giriyorsunuz, dünyanın her tarafında iş yapıyorsunuz. Bunların hepsi bizi gerçekten gururlandırıyor. Sadece Kayseri değil, Türkiye'yi gururlandırıyor diyerek, kongrenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu ve seçilecek yeni yönetime başarılar diledi.

/920/01  /920/02  /920/03  /920/04  /920/05  /920/06  /920/07  /920/08  /920/09  /920/10  /920/11  


Bu içerik toplam 1.119.206 kez gösterildi, Site toplam 3.046.006 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 40 kişi geziyor.


Kayseri Valiliği Cumhuriyet Meydanı Kocasinan/KAYSERİ
Tel: 0352 2210737 / 0505 6494828 / 0505 6494849 Özel Kalem Tel: 0352 2211267 / 0352 2211456-57 / 0505 6494838

Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Kayseri Valiliği tarafından sağlanmaktadır.
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü - 2013 ©